Bajki o braniu odpowiedzialności

Z Henryk Dąbrowski
Skocz do: nawigacja, szukaj
07.11.2012Ani na chwilę nie mam zamiaru uchylać się od osobistej odpowiedzialności za decyzje, które podejmowałem jako dowódca Armii Krajowej.

To słowa generała Tadeusza Komorowskiego ps. Bór. Generał w wypowiedziach zawsze podkreślał, iż bierze pełną odpowiedzialność za Powstanie Warszawskie. Tutaj mamy link do filmu o tym jak generał Tadeusz Komorowski bierze odpowiedzialność za Powstanie WarszawskieChcę podkreślić, że siłą rzeczy brałem wówczas i biorę dzisiaj na siebie pełną odpowiedzialność za działania państwa polskiego i służb podległych polskiemu rządowi wtedy w Smoleńsku i w Moskwie, po katastrofie.

Możemy łatwo usłyszeć jak Tusk bierze odpowiedzialność. Wystarczy zajrzeć TUTAJ. Nas interesuje godzina 16:44:30Możemy zauważyć, że w Polsce chętnych do brania odpowiedzialności nie brakuje. Czy wynika to z odwagi, czy też może z głębokiego przekonania, że słowa tutaj nic nie kosztują, a tak dobrze się sprzedają?


Oto link do filmu o tym jak Kwaśniewski bierze odpowiedzialność za PRL


Wszystkich chętnych do wzięcia odpowiedzialności za PRL (również pana Kwaśniewskiego) podziwiam, a ich uczciwość i odwagę szanuję. Oczekuję również, że będąc niewątpliwie ludźmi honoru, po takiej deklaracji i uporządkowaniu swoich ziemskich spraw, popełnią honorowe samobójstwo.