Bajki o braniu odpowiedzialności

Z Henryk Dąbrowski
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
07.11.2012Ani na chwilę nie mam zamiaru uchylać się od osobistej odpowiedzialności za decyzje, które podejmowałem jako dowódca Armii Krajowej.

To słowa generała Tadeusza Komorowskiego ps. Bór. Generał w wypowiedziach zawsze podkreślał, iż bierze pełną odpowiedzialność za Powstanie Warszawskie. Tutaj mamy link do filmu o tym jak generał Tadeusz Komorowski bierze odpowiedzialność za Powstanie WarszawskieChcę podkreślić, że siłą rzeczy brałem wówczas i biorę dzisiaj na siebie pełną odpowiedzialność za działania państwa polskiego i służb podległych polskiemu rządowi wtedy w Smoleńsku i w Moskwie, po katastrofie.

Możemy łatwo usłyszeć jak Tusk bierze odpowiedzialność. Wystarczy zajrzeć TUTAJ. Nas interesuje godzina 16:44:30Możemy zauważyć, że w Polsce chętnych do brania odpowiedzialności nie brakuje. Czy wynika to z odwagi, czy też może z głębokiego przekonania, że słowa tutaj nic nie kosztują, a tak dobrze się sprzedają?


Oto link do filmu o tym jak Kwaśniewski bierze odpowiedzialność za PRL


Wszystkich chętnych do wzięcia odpowiedzialności za PRL (również pana Kwaśniewskiego) podziwiam, a ich uczciwość i odwagę szanuję. Oczekuję również, że będąc niewątpliwie ludźmi honoru, po takiej deklaracji i uporządkowaniu swoich ziemskich spraw, popełnią honorowe samobójstwo.