Nadzwyczajne przemówienie

Z Henryk Dąbrowski
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
18.09.201516 września 2015 roku, nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, fragment przemówienia premier Ewy Kopacz


Ale przypomnijmy sobie lata dziewięćdziesiąte. W latach dziewięćdziesiątych, kiedy Polska była krajem zdecydowanie uboższym niż w tej chwili, przyjęliśmy 86 tysięcy Czeczeńców. Zaobserwowaliście terrorystów na każdym rogu ulicy? Czy zaobserwowaliście nagły spadek zatrudnienia? Czy odnotowaliście jakieś sytuacje, które by zagrażały bezpieczeństwu Polaków? Więc dzisiaj pytam...


Otóż to ja pytam, bowiem to nie moim obowiązkiem jest wiedzieć. Pytam panią premier, czy były próby zamachów terrorystycznych (niekoniecznie na każdym rogu ulicy)? Czy wykryto terrorystyczne bojówki, które w porę unieszkodliwiono?[1][2] Zamiast zadawać niezbyt mądre pytania, proszę odpowiedzieć, ilu z tych 86 tysięcy czeczeńskich uchodźców obecnie znajduje się w Polsce i pracuje?[3][4] To nie na społeczeństwie spoczywa obowiązek monitorowania i odnotowywania sytuacji, które zagrażałyby bezpieczeństwu Polski. To pani obowiązkiem jest wiedzieć i poinformować społeczeństwo o stanie faktycznym. Proszę powiedzieć, ile kradzieży, napaści, gwałtów i morderstw dokonali przyjęci Czeczeńcy[5][6][7]. A może po prostu rząd kraju istniejącego tylko teoretycznie też nie zna tych liczb?


Cóż, niektórym się wydaje, że to czego nie widzą, nie istnieje...
PS.
Czeczeni i muzułmańscy imigranci - nie wolno porównywać tych sytuacji. Liczba ponad dwóch milionów Polaków wypędzonych z Polski zmieniła optykę widzenia. Nie ma i nie może być zgody na wypędzanie Polaków (biedą i bezrobociem) i przyjmowanie muzułmanów, dla których w cudowny sposób znajdują się praca i pieniądze.


Przypisy

  1. PAP, Trzej Czeczeni zatrzymani przez ABW pod zarzutami związanymi z terroryzmem, (LINK)
  2. WP.pl, Były agent wywiadu: Polska była zagrożona atakiem terrorystów czeczeńskich, (LINK)
  3. wPolityce.pl, Jak to z Czeczenami w Polsce było. Adam Borowski: To były samotne kobiety z dziećmi, starcy i ranni. Młodych mężczyzn nie było, bo walczyli za swój kraj, (LINK)
  4. Wspolczesna.pl, Czeczeni na miejskim garnuszku, (LINK)
  5. tvn24.pl, Czeczeńcy - won do domu!, (LINK)
  6. BialystokOnline.pl, Dwaj Czeczeni podejrzani o działalność przestępczą trafili do aresztu, (LINK)
  7. Onet.pl, Czeczeni napadli na drukarnię. Sąd zastosował areszt, (LINK)