Prawie niewinni mordercy. Co jeszcze jesteś gotów dla nich uczynić?

Z Henryk Dąbrowski
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
12.11.2017Pamięci Kristyanny Cowan[1]
Przeciwniku kary śmierci!


To dzięki tobie mordercy i zbrodniarze nie obawiają się już egzekucji. Mogą teraz działać bardziej kreatywnie i znacznie mniej się stresować, dokonując przy tym czynów niezwykłych, dostępnych tylko dla degeneratów inspirowanych niezbywalną ludzką godnością. To ty zmniejszyłeś odstraszającą funkcję kary[2][3] i mam nadzieję, że poczucie współodpowiedzialności za śmierć wielu niewinnych osób, nigdy ciebie nie opuszcza[4].


Zapewne żyjesz w świecie lewackich urojeń, ale mogę ciebie zapewnić, że budżet żadnego państwa nie jest nieskończony – pieniędzy, które zostały przeznaczone na utrzymywanie przy życiu prawie niewinnych morderców, dla kogoś zabraknie. Może zabraknie ich dla bezdomnych, może na drogie leki, a może na wykonanie kosztownej operacji... Mam nadzieję, że i w tym przypadku poczucie współodpowiedzialności za śmierć wielu niewinnych osób, nigdy ciebie nie opuszcza.


Na pewno uważasz, że prawie niewinni mordercy zasługują na drugą szansę i nie powinni być zbyt długo za kratami. Wyrok wyrokiem, ale po odbyciu połowy kary można wyjść na wolność – tak działa warunkowe przedterminowe zwolnienie[5]. Oni są tobie niezmiernie wdzięczni – łagodne wyroki, wygodne cele, smaczne posiłki i dobra opieka zdrowotna sprawiają, że prawie niewinni mordercy już nie boją się więzienia. Bez wątpienia jesteś zadowolony – przecież tego właśnie chciałeś – nikt nie powinien bać się więzienia, a więzienie powinno być jak drugi dom[6]. Po raz kolejny zmniejszyłeś odstraszającą funkcję kary i to dzięki tobie większość z nich szybko opuści więzienne mury, a niektórzy nie zawahają się i zabiją ponownie[7][8][9]. Mam nadzieję, że i w tym przypadku poczucie współodpowiedzialności za śmierć wielu niewinnych osób, nigdy ciebie nie opuszcza.


Dach nad głową, ciepła cela i pożywienie to jednak za mało, aby zadowolić wysublimowane, więzienne gusta, a tak prosty program „przyjazne więzienie” jakoś blado się prezentuje. Tyle potrzeb prawie niewinnych morderców pozostało niezaspokojonych. Telewizja i komputer to zdecydowanie za mało, aby niezbywalna godność ludzka degeneratów zbytnio nie cierpiała. Jakże mógłbyś zapomnieć, że prawa seksualne są uniwersalnymi prawami człowieka, bazującymi na niezbywalnej wolności, godności i równości wszystkich istot ludzkich[10]. Inaczej mówiąc, prawo do orgazmu jest prawem człowieka, a brak seksu to całkowicie niezasłużone cierpienie, a może nawet kara wymyślna lub okrutna[11]. Zapewne twój lewoskrętny mózg nie jest w stanie pojąć, że seks powoduje poczęcie życia, ale skoro życie ofiar znaczy dla ciebie tak niewiele, to czymże jest życie płodu... Jednak nie każda szczęśliwa matka zdecyduje się na aborcję. Dzieci spłodzone w czasie małżeńskich wizyt[12][13], będą wychowywały się w niepełnej rodzinie tylko dlatego, że dla ciebie dobro prawie niewinnego mordercy i jego prawa są znacznie ważniejsze niż prawo dziecka do życia w szczęśliwej rodzinie. Mam nadzieję, że cierpienia tych dzieci, za które ponosisz współodpowiedzialność, również każdego dnia dźwigasz na swoich barkach.Co jeszcze jesteś gotów uczynić dla prawie niewinnych morderców?


Przypisy

 1. Kristyanna Cowan – trzylatka, która została zamordowana przez Beau Maestasa 22 stycznia 2003 roku. Beau Maestas jest synem podwójnego zabójcy Henry'ego Maestasa i został spłodzony podczas małżeńskich wizyt. Sąd skazał go na karę śmierci.
  Las Vegas Sun, Police: Suspect’s sister also stabbed girls, 24.01.2003, (LINK1)
  Las Vegas Sun, Autopsy photos may be damning for Maestas, 03.06.2005, (LINK2)
  Las Vegas Sun, Maestas apologizes to families, 07.06.2005, (LINK3)
  Las Vegas Sun, State Supreme Court upholds death penalty in murder of Mesquite child, 29.03.2012, (LINK4)
  Deseret News, Father of murder suspects killed 2, 05.06.2003, (LINK5)
  Deseret News, Casino offers $5.5 million to girl paralyzed in attack, 28.05.2005, (LINK6)
  Deseret News, Woman gets 47 years, brother gets death in Mesquite stabbings, 05.10.2006, (LINK7)
  Los Angeles Times, Surviving Sister Awaits Justice in 2003 Stabbing, 26.06.2005, (LINK8)
  ABC News, Drug Deal Leads to Attack, New Life for Victim, 09.01.2008, (LINK9)
 2. Henryk Dąbrowski, Morderstwa, egzekucje, odstraszanie - amerykański eksperyment, (LINK)
 3. Henryk Dąbrowski, Stany Zjednoczone, Murzyni, zabójstwa, kara śmierci i odstraszanie, (LINK)
 4. Henryk Dąbrowski, Czy kara śmierci ratuje życie?, (LINK)
 5. Kodeks karny, Artykuł 78,
  § 1. Skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu przez niego co najmniej połowy kary, jednak nie wcześniej niż po 6 miesiącach.
  § 2. Skazanego określonego w art. 64 § 1 można warunkowo zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary, natomiast określonego w art. 64 § 2 po odbyciu trzech czwartych kary; warunkowe zwolnienie nie może nastąpić wcześniej niż po roku.
  § 3. Skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po odbyciu 15 lat kary, natomiast skazanego na karę dożywotniego pozbawienia wolności po odbyciu 25 lat kary.
 6. Sanatorium czy więzienie? Wiele osób mieszka w gorszych warunkach. (LINK1), (LINK2)
 7. Henryk Dąbrowski, Pomyłki sądowe – mordercy którym pozwolono zabić ponownie, (LINK)
 8. Henryk Dąbrowski, Lepiej, aby zginęło stu niewinnych, niż gdyby jeden winny miał zginąć, (LINK)
 9. Henryk Dąbrowski, Za drugą szansę zabójcy możesz zapłacić życiem, (LINK)
 10. Wikipedia, Powszechna Deklaracja Praw Seksualnych, (LINK), (LINK-pdf)
 11. Wikipedia, 8. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, (LINK)
 12. Onet, "Mokry pokój". Seks za kratami, 13.02.2012, (LINK)
 13. Onet, Matki za murami więzienia, 11.03.2013, (LINK)